14.8.2014
Protože jak se znám, zase na chvíli začnu přidávat
články a moje info se ztratí v nekonečnu...

Acrofobie

19. června 2009 v 21:31 | Anonymky
Bojíte se výšek??? Ste ve správným článku... Acrofobie je strach z výšek a my vám s ním pomůžeme!!! Z výšek je zase pár druhů strachu:
-Panický(když se podíváte dolů, začnete ječet, klekat na kolena)
-Tajný(bojíte se, ale nepřiznáte to)
-Osobní(máte strach, že když se podíváte dolů, skočíte)

Panický se léčí těžce, ale jde to. Nejprve si vyhledejte nějáký ne moc strmý kopec. Spíš jen takový, který je ne moc vysoký a dlouhý. Vlastně spíš kopeček. Vylezte až nahoru a rozhlédněte se po okolí. Postupně výšku kopce zvyšujte, a nakonec můžete přejít na menší rozhledny.

Tajný strach bývá u většiny lidí. Vydržíte se podívat dolů, ale bojíte se??? Svěřte se někomu a pokud vás má dotyčná osoba ráda, pomůže vám.

Osobní strach je nejnebezpečnější. Raději to nezkoušejte sami. A pokud hned nechcete lézt na Kilimandžáro, zkuste to takhle: Vemte sebou osobu, které věříte, nebo ještě líp, které věříte a kterou milujete. Nejdříve se rozcvičte na menším kopečku, který vám nedělá problém a pak s dotyčnou osobou běžte na větší kopec, ještě lépe na stráň a nejlépe na útes. Přivažte se k sobě a si s 2metrovou mezerou mezi sebou. Vy běžte dobředu a přivašte na sebe konec lana. Druhý konec přivašte ke stromu, nebo k nějáké pevné tyči zaražené v zemi. Pomalu po čtyřech dolezte k okraji skály. Pokud pocítíte potřebu skočit, váš společník vás přitáhne a musíte to léčit s Psychologem. Pokud ne, postavte se a roztáhněte ruce. Váš společník pevněji chytí lano a vy se podívejte dolů. Pokud skočíte, lano vás zachytí a společník vás přitáhne nahoru. Pak je nutné jít k Psychologovi. Pokud se nic nestane, znamená to, že jste měli strach zbytečně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama