14.8.2014
Protože jak se znám, zase na chvíli začnu přidávat
články a moje info se ztratí v nekonečnu...

Kolektiv??? O.o

2. října 2012 v 0:27 | Phyridis |  Mimo téma - To co není kam dát
Konec světa se blíží, Phyridis udělala poradnu!!! O.o


Začal nám školní rok a já, jakožto středoškolačka druhého ročníku, začínám být šílená ze všech a všeho. Navalily se na nás hromady písemek a spolužáci jsou nevrlí... Ale dá se to zvládnout, co se týče kolektivu. :)

Případ 1
60%+ třídy jsou kluci
Tak na toto jsem opravdu odbornice, poněvadž tohle je můj případ. :) jakmile mám ve třídě skoro samé kluky, všichni si myslí "Ach, hlek je tam málo, ty si musí hýčkat". To je pěná b-l-b-o-s-t. -.- Kluci si ani ejdnu ze tří holek nehýčkají, banaopak by dali všechno za to, aby se nás zbavili.
Moje rada: Jak jsem sama zjistila, kluci nenávidí o to víc, čím se člověk snaží být přátelštější. Neignorujte je, ale zase se nevnucujte a oni si vás buď najdou sami, nebo doděláte školu/učiliště a odejdete pryč.

Případ 2
60%+ třídy jsou děvčata
Tak to je ještě horší případ než samí kluci. :D Holky se navzájem pomlouvají, ubližují si a ot zcela vědomě. Pokud nejste jedním/jednou z nich, pak by vám asi prospěla právě rada níže.
Moje rada: Najděte si ve třídě alespoň jednu kamrádku/kamaráda, který pro vás bude představovat slonovinovou věž a držte se té osoby jako klíště. Ve dvou se to totiž lépe tádne. ;)

Případ 3
Poměr kluků a holek je vyvážený
Tak to jste na tom asi pravděpodobně nejlépe. Najdete si kamarády mezi děvčaty i chlapci a nikdo vám nic nebude vyčítat. Pokud máte přeci jen problémy, zapadnout do jedné, či druhé poloviny, nebo si jen najít kamaráda, mám tu zase radu, která vám nemusí pomoct, ale může.
Moje rada: Pokud máte problém zapadnout do jednoho z kolektivů, musíte se buď smířit s faktem, že vás nemůžou mít rádi všichni, anebo se začít spojovat postupně. Vyhlídněte si z druhého kolektivu jednu osobu, která nějakým způsobem nezapadá a pomalu se s ní/ním začněte sbližovat. Prospěje to nejen vám, ale i té druhé osobě. Pokud máte problém si najít kamaráda, řiďte se předchozí radou. Vždycky je tam někdo druhý, kdo vybočuje z davu, nejste jediní. ;)

Ať už máte třídu jakoukoli, nezapomeňte, že je důležité hůedat záchytné body. Je to jako šplh z propasti. Musíte se chytit alespoň malé nitky. Sápejte se po každé nitce, každém záchytném bodu, který máte k dispozici. A jakmile to půjde, chyťte se lana a vyšplhejte až na vrchol.
V opačném případě volejte železářství a pořiďte si kvalitní žiletku z chirurgické oceli. ^^

Zatím Ciao ;)

Phyridis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama