14.8.2014
Protože jak se znám, zase na chvíli začnu přidávat
články a moje info se ztratí v nekonečnu...

Motohody na Podluží 2013

17. července 2013 v 22:26 | Phyridis |  Mix-kat - Akce
Vysedám z auta a mířím k pódiu. Páteční odpoledne je v plném proudu a motorkáři v černém, kteří postávají všude kolem, popíjejí na rožcích, které vlastně ani neexistují, hektolitry piva. Pomalu, ale jistě se masivním davem probojovávám k modrému gigantovi, ze kterého se ozývají rány. To se už pomalu, ale jistě zvučí první bicí...Co to vlastně ty motohody jsou? Odehrávají se kdesi na jihu Moravy, ve městečku (?) zvaném Tvrdonice, nedaleko města Břeclav. Je to akce, kde se sejde na pětset stokilových chodících flákot masa (motorkářů) kteří ovládají dvojnásobně těžší transformery tvářící se jako motorky (věřte, že ty stroje v noci ožívají vlastním životem!!!), kteří si prostě přijeli pokecat a poslechnout kus dobré muziky. A že opravdu kus, žádný kousek.

Převážně se jednalo o metalové, případně o rockové kapely a zpěváky. Jmenujme například skupinu Arakain, nebo Noidy.


Program byl opravdu hezký a pěkně naplánovaný. Tudíž, pokud někoho nezajímají moje dojmy z jednotlivých kapel - Nashledanou.

Pátek:
Sedíme si za zvuku bubnů na kofole, když najednou začne řev. Otočím se k jevišti, abych viděla, jak 3 chlapi drží kytaru, jeden paličky a jeden mikrofon. Jak už jsem napsala, spustil se řev. A když říkám/píšu řev, myslím tím opravdu řev. Nerozumněla jsem jedinému slovu, které v "písničkách" zaznělo. Písničky jsou v uvozovkách proto, že mi vlastně unikal i jakýkoli náznak melodie, který by mě donutil rozhýbat tělo. Poslouchám metal, mám ho ráda, ale tohle už na mě bylo moc. Tímto se omlouvám všem fanoučkům, ale... Vždyť ten zpěvák měl sukni! A ještě k tomu šitou tak, že bych věřila, že si ji dělal na schodech těsně před tím, než vylezl na jeviště. Sorry...


Ovšem nálada z festivalu se mi zvedne, když se na jeviši objeví písmeno A a s ním i skupina Arakain. Naposto špica, abych tak řekla. Hudba skvělá, skladby úžasné, zatančila jsem si, zaskákala, zakřičela... Prostě to, co k takovému pořádnému koncertu patří. První tři písničky bylo pře pódiem ještě dýchatelno, ale jak se lidé dostali do nálady, byla jsem ráda, že si najdu alespoň kouska místa, abych zvedla ruce a povzbudila tak skupinu, která hraje poctivý, klasický metal.


Pak nastal "striptýz". Ač jsem žena, ráda se na takové věci podívám a vězte, že nejenom já, ale i další byli zklamaní z toho, co na jevišti slečna Yrris/Irris/Yris/Iris prováděla a zkoušela. Pokus dobrý. Přišel jsem, viděl jsem, stačilo mi, odcházím, děkuji...


Pak nastoupily Tři sestry Banditos, které jsem sice v polovině první písničky opustila, ale viděla jsem toho dost na to, abych se alespoň zasmála, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Slečna zpěvačka totiž schytala nepěknou roli, když se kapela snažila nazvučit před striptýzem. Motorkáři se celí nedočkaví tlačili na zábradlí a volali "Pusťte sem tu ku*vu!". V tu chvíli vyšla na jeviště slečna zpěvačka s blonďatými kadeřemi a schytala si nejednu ošklivou nadávku jen proto, že tam prostě byla "ve správnou chvilku". Na La Bande už jsem byla v posteli a abych byla upřímná, nijak mě to netrápí. ^^ :)


Sobota:
Když jsem v sobotu dojela na místo, díky známostem jsem měla možnost se dokonce podívat do VIP sekce a vyfotit se s Vaškem "Noidem" Bártou, nebo s Vláďou Šafránkem (autor písně "Svařák").

Později jsem šla dopředu na první kapelu nesoucí název "FiveLive". Ač to nebyl metal, nebo nějaká tvrdší muzika, zvolili známý repertoár a na tom si u lidí opravdu šplhli. Kdo by si rád neposlechl Eye of Tiger, Summer od 69, Go Satane go, nebo starou dobrou vychytávku "Jedeme dál"? Zpěvácí excelentní výkony, Go satane go mi zní v uších ještě teď.


Poté na jeviště nastoupil Václav Bárta s kapelou Noid. A proč píšu jeviště a ne pódium? Protože ten chlap si z pódia udělal doslova jeviště. Nejen jeho zpěv, ale i jeho výstup a fóry byly naprosto all inclusive - publikum se bavilo, poslechlo si dobrou hudbu, zasmálo se a navrch i ohluchlo, protože víc než Noid snad nebyli zesílení ani Dymytry. :) Dokonce jsme si na konci poslechli i pár písniček z muzikálu "Jesus Christ Superstar", ve kterém Bárta ztvárnil jednu z rolí. Každopádně nám zazpíval kus kvalitního rocku a ukázal lepší striptýz, jak slečna páteční noci.

No a pak se na pódiu objevil error. A nemyslím to nijak ve zlém. Dymytry si totiž připravili epický úvod začínající zvukem výstražného signálu. Na pódiu měli dokonce dva své emblémy, na kterých střídavě blikala červená, aby podrthly výnam výstražného zvuku. Co se týče hudby samotné, byly Dymytry krásně nazvučení, vyniklo přesně to, co vyniknout mělo a kromě sukní nemám, co bych jim vytkla. :) Masky super, kytaristi super (jeden měl boží světélkující struny k sehnání za 600,- Kč ^^) zpěvák super. Musím říct, že Noid a Dymytry si doslova půjčovali kytaristu a bubeníka, takže bubeník si vyslechl dvojnásobnou chválu a kytaristovi zpívali k narozeninám hned dvě kapely. Co ale musím ocenit byl přístup zpěváka vzhledem k publiku. Komunikoval s nimi, snažil se je zapojit a vůbec... Osobitější přístup kapely k publiku jsem opravdu neviděla. ;)


Pak nastoupila "lesbi show" a uznávám, slečny se oblizovaly opravdu důkladně. Jediné, co mi vadilo, byli Walda gang, jehož členové neustále chodili po jevišti a kazili tím celkový dojem, což se ale samozřejmě dalo překousnout. Nejvtipnější část ale přišla ve chvíli, kdy se slečny rozhodly, že se konečně vyslečou celé. V tu chvíly vypadly pojistky. A aby toho nebylo málo, stihly a sklouznou ze židle.

No a pak přišla pecka večera. Walda gang se starými dobrými hity, které si zpívali jak mladí, tak staří. Kdo by neznal text Zuzany, nebo Slavíků z Madridu, nebo Eldorádo. Dokonce tam zazněl i Svařák, který složil (jak už jsem psala výše) Vladislav Šafránek, což je hlavní zpěvák Walda gangu. Nachystali si k vystoupení i takovou malou "ohnivou show" a na konci dokonce i "pidi ohňostrůjek". Nemám co bych napsala, prostě skvělý rock okořeněný nostalgií. Co víc říct, snad jen... Pověste ho vejš, ať se houpá...!


Při vystoupení Aliens už jsem byla na cestě domů, ale věřím, že to mohlo být příjemné zakončení večera a vůbec celých motohodů. :)

Zajímavé bylo taky to, kdy na plac před pódiem najely motorky a začaly doslova -pálit gumy-. Kdo neviděl, neuvěří, jak hezky může taková yokohama u motorky prasknout. :D


Sumasumárum to byl zážitek opravdu příjemný. Pobavili jsme se, když jsem si umanula, že chci párek v rohlíku a tak jsme obcházeli stánky. Jedna paní od klobás na nás začala volat, ať si koupíme klobásu, ale já chtěla svůj párek v rohlíku a to jsem jí taky řekla. Jen se usmála a oznámila mi, že stejně žádný nenajdu. Ale já, tvrdohlavé stvoření jsem se prostě šla zeptatke stánku, kde jsem párky v rohlíku viděla v pátek a zeptala se, zda je ještě mít budou. Řekli že ne, protože jim to lidi od uzenin prý zakázali. Paní věděla, o čem mluví. :D


Byla to moc příjemná akce a doufám, že budu mít možnost zúčastnit se i příští rok. :)

Některé fotky byly ukradeny z oficiálních FB stránek skupin, či motohodů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama